Послуги

Окрім реалізації зазначених проектів, компанія проводить:
-   енергетичне обстеження об’єктів (енергоаудит);
-   енергетичну сертифікацію будівель;
-   тепловізорну зйомку;
- сервісне обслуговування вузлів обліку та регулювання теплової енергії, дахових котелень та індивідуальних теплових пунктів;
- виробництво та постачання теплової енергії для потреб опалення та приготування гарячої води бюджетним установам, населенню та іншим споживачам;
-  щоденний моніторинг споживання енергоносіїв в бюджетній сфері міста.
 

Енергоаудит (енергетичне обстеження)

   На сьогоднішній день енергозбереження є невід’ємною складовою державної політики України, тому одним із основних напрямів удосконалення системи енергозабезпечення має стати підвищення ефективності використання палива та енергії. Одним з перших кроків на шляху ефективного контролю витрат енергії та впровадження енергозберігаючих заходів є енергетичний аудит.

     Компанія «ЕСКО-РІВНЕ» пропонує весь спектр послуг в області енергетичного обстеження бюджетних, комунальних, промислових та інших об’єктів, що дозволить  виявити оптимальні шляхи економії ресурсів, визначити пріоритетні енергозберігаючі заходи та розробити перспективу енергозбереження підприємства (установи) в цілому з урахуванням плану розвитку.

Енергетичний аудит складається з:

• детального вивчення даних про використання енергії (як за отриманою інформацією по об’єкту, так і на основні інструментальних вимірів);
• визначення балансів виробництва, споживання і розподілу енергії;
• виявлення нераціональних втрат;
• визначення потенціалу енергозбереження;
• розробки енергозберігаючих заходів з визначенням економічного ефекту при їх впровадженні та терміну окупності.

Маючи всі необхідні дозволи, наші фахівці готові провести якісне обстеження об’єктів, які Ви бажаєте модернізувати або реконструювати,  запропонувати комплексні рішення з визначенням енергетичної ефективності об’єкту та надати  пропозиції оптимальних шляхів  скорочення споживання енергоресурсів.

Енергетичні сертифікати будівель

Закон України «Про енергетичну ефективність будівель», який прийняла Верховна Рада України 22 червня 2018 року, запроваджує обов’язкову сертифікацію енергетичної ефективності з 01 липня 2019 року.

Основним завданням цього закону є визначення заходів, спрямованих на зниження енергоспоживання будівель.

Енергетичний сертифікат будівлі – документ, в якому зазначені основні відомості про будівлю, що стосуються його енергоспоживання, а також клас енергоефективності і рекомендації щодо його підвищення. Термін дії такого сертифіката 10 років.

Енергетична сертифікація є обов’язковою для:
- новобудов, будівель після реконструкції або капітального ремонту.
- будівель, в яких розташовані органи місцевого самоврядування, з опалювальною площею понад 250 м2.
- громадських будівель із загальною опалювальною площею понад 250 м2.
- споруд, в яких здійснюється термомодернізація, на яку надається державна підтримка і яка тягне за собою підвищення класу енергетичної ефективності будівлі.

Завдяки сертифікації власники будівель отримають повну інформацію про обсяги споживання енергоресурсів, рекомендації щодо можливих шляхів їх зменшення та, як наслідок, підвищення рівня енергоефективності.

Фахівці ПрАТ «ЕСКО-РІВНЕ» мають всі необхідні кваліфікаційні атестати, проводять сертифікацію будівель і видають за її підсумками енергетичні сертифікати, які проходять обов’язкову реєстрацію в Державному агентстві з енергоефективності та енергозбереження України.

Зразок сертифікату затверджений Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України.
DSC_4182
  Через огороджувальні конструкції (стіни, вікна, двері, перекриття даху, підвалу) відбуваються витоки тепла з будівлі.  Місця підвищеного теплообміну можна визначити за допомогою тепловізорного обстеження.
Для отримання достовірних даних потрібно, щоб при обстеженні різниця температур між вулицею і внутрішніми приміщеннями була не менше 15 ºС. Фактично це означає, що обстеження варто проводити взимку – коли на вулиці мінусова температура, а в приміщенні працює опалення.  Фахівці компанії проводять тепловізійну зйомку будівлі зовні (для визначення місць витоків тепла). А також з середини, для виявлення місць надходження холодного повітря в приміщення).

  Крім визначення місць втрат тепла, завдяки обстеженню огороджувальних конструкцій можна визначити чинники, що призводять до погіршення мікроклімату всередині приміщень – виявити причини виникнення протягів, появи на стінах і перекритті вологих плям, цвілі тощо.

Окремі приклади обстеження об’єктів тепловізором.
DSC_4182
DSC_4182
За допомогою тепловізора легко визначаються дефекти в системі опалення, такі як: завоздушені або замулені батареї, проблеми з циркуляцією теплоносія, визначення розташування труб або кабелів теплої підлоги тощо.
DSC_4182
DSC_4182

    Однією з переваг тепловізорного обстеження опалювального обладнання є те, що для виявлення неполадок в роботі приладів немає необхідності їх демонтажу. За результатами тепловізорної зйомки надається фотозвіт.

Енергоаудитори ПрАТ «ЕСКО-РІВНЕ» постійно підвищують свою кваліфікацію, знайомі з новітніми досягненнями та інноваційними технологіями, завжди якісно і в строк виконують роботи за договорами.

Послуги з сервісного обслуговування вузлів обліку та регулювання теплової енергії, дахових котелень та індивідуальних теплових пунктів.

     Фахівці ПрАТ «ЕСКО-РІВНЕ» надають послуги з сервісного обслуговування, а саме:

- перевіряють справність теплогенеруючого обладнання, автоматики горіння та безпеки котлів, запірної арматури, насосного обладнання, хімводоочистки, засобів вимірювальної техніки, цілісність пломб та комплектність експлуатаційної документації;

- контролюють своєчасність проведення повірки приладів;

- виконують роботи по зняттю, установці теплових лічильників до і після повірки;

- здійснюють ремонт та заміну обладнання;

- контролюють підтримання  нормативний температурний режим в приміщеннях об’єкта;

-перевіряють засоби обліку газу, засобів вимірювальної техніки на предмет правильності показів, відсутності витоків газу;

- контролюють роботу хімводоочистки, проводять аналізи щодо якості мережевої та підживлюючої води;

- усувають витоки теплоносія через нещільності арматури, різьбових та фланцевих з’єднань;

- ведуть журнали обліку робіт з сервісного обслуговування, своєчасно повідомляють замовника про необхідний ремонт та заміну окремих деталей і вузлів обладнання.

Послуги з постачання теплової енергії для потреб опалення та приготування гарячої води.

    Крім послуг пов’язаних з ергозбереженням ПрАТ «ЕСКО-РІВНЕ»  рішенням виконавчого комітету Рівненської міської ради від 09.03.2010 року №53, враховуючи наявність всіх необхідних ліцензій, призначено виконавцем послуг з виробництва та постачання теплової енергії споживачам міста.

    На сьогодні  ПрАТ «ЕСКО-РІВНЕ» експлуатує 4 газових котельні в місті, забезпечує тепловою енергією населення, бюджетні установи та приватні організації. Всі котельні товариства укомплектовані сучасними енергоефективними котлами з високим ККД (92-96%), новітнім насосним обладнанням провідних Європейських виробників (Німеччина, Італія, США), а також сучасною автоматикою безпеки та керуванням режимами роботи, енергоощадними пальниками.

Енергоменеджмент міста.

     На сьогодні створення системи муніципального енергоменеджменту та енергомоніторингу є однією з ключових питань. В часи коли ціни на енергоносії залишалися незмінними, енергоменеджмент не був в пріоритеті, однак часи змінилися.

   На виконання «Угоди мерів» ініційованою Єврокомісією у 2009 році, міським головою у 2014 році підписано розпорядження, щодо запровадження системи енергетичного менеджменту та щоденного моніторингу споживання енергоресурсів в бюджетній сфері міста, відповідно до якого в складі ПрАТ «ЕСКО-РІВНЕ» створене відділ енергоменеджменту. В обов’язки відділу входить виконання завдань із запровадження в місті системи управління споживанням паливно-енергетичних ресурсів в бюджетній сфері міста, здійснення щоденного моніторингу споживання енергоносіїв по системі «Енергобаланс» в 144 бюджетних установах міста (171 будівля), визначення найбільш енергозатратних будівель та дотримання лімітної дисципліни їх споживання, популяризація енергозбереження, розроблення та забезпечення реалізації програм дострокової Стратегії сталого енергетичного розвитку.

     За результатами кожного місяця проводиться детальний аналіз споживання енергоносіїв, який з висновками та пропозиціями надається міському голові та управлінню економіки міста.

     Відділом енергоменеджменту по завершенню року визначаються найбільш енергозатратні будівлі за результатами споживання енергоносіїв на 1 м. кв. опалювальної площі та надаються пропозиції щодо проведення енергетичних обстежень для визначення першочергових енергоефективних заходів до впровадження,  здійснюється підготовка даних для реалізації інвестиційних проектів з енергозбереження та енергоефективності в закладах та установах бюджетної сфери, в т. ч. із залучення коштів міжнародних фінансових установ.

    Запровадження муніципального енергетичного менеджменту дозволяє налагодити системний підхід у реалізації заходів з енергозбереження в бюджетній сфері. В першу чергу, це створює належні стимули для подальшого впровадження енергоефективних заходів на місцях, адже спеціалісти енергоменеджери не лише формують та втілюють в життя політику раціонального споживання енергії в будівлях, а й щоденно  контролюють цей процес.

    Вагомий об’єм роботи відділом проводиться ще по здійсненню моніторингу впровадження Плану дій сталого енергетичного розвитку міста Рівного до 2020 року: готуються Звіти щодо його реалізації, які затверджуються рішеннями  Рівненської міської ради та подаються  до Європейської комісії для їх оцінювання, моніторингу та перевірки. Наразі розпочалася робота по підготовці звіту по впровадженню Плану дій за 2019 рік, в тому числі по впровадженню енергозберігаючих та енергоефективних заходів не тільки в бюджетній сфері, а і в третинному секторі обслуговування населення міста.